מיכל רותם | ספר צילומים
רגע אמיתי
מחיר: ₪99
כולל משלוח לגוש דן

“חיי מעולם לא היו כשם שהיו מרגע שקיבלתי את מצלמתי הראשונה. לפתע, התבוננתי על העולם ועל החיים בו, וגיליתי שהעולם נראה אחרת, שונה. במשך שנות יצירה רבות צילמתי שלל פוליטיקאים, שחקנים ואנשים מפורסמים בתחומים שונים. התמזל מזלי לטייל עם חברתי הטובה, המצלמה והיא בשלה מצלמת ומתעדת רגעים של החיים. שאיפתי לעצור רגעים אמיתיים אלו ולהקפיאם לעתיד. כיוצרת והן כבן אדם, אני נהנית מחברתם של אנשים, הדבר ניכר בעבודותיי.”

מיכל רותם היא צלמת עיתונות ותיקה, שעבודותיה התפרסמו לאורך השנים בעיתון “העיר”, במוסף “7 ימים” של “ידיעות אחרונות” וכן על גבי עטיפות תקליטים ובמודעות. במהלך עבודתה צילמה מיכל אין ספור אישיויות מרתקות אשר השאירו בארכיון זיכרון מתועד בצילום.

מיכל בחרה את התמונות שנגעו לליבה ואיגדה אותם לכדי ספר צילומים הפורש בפנינו את סיפור התרבות הישראלית לאורך שני עשורים עיקריים: 80’ ו-90’, עם צילומים מרגשים, אנושיים ובלתי אמצעיים, בעיקר של כוכבי הזוהר והתרבות המקומיים, אך גם של פוליטיקאים ואנשי רוח.

הספר נקרא “רגע אמיתי” מכיוון שרוב התמונות בו מנציחות רגע אחד בין הצילומים המעונבים שנדרשו במסגרת עבודתה. “אני תמיד אחפש את הרגע האמיתי בתוך הסיטואציה המבוימת”, היא אומרת.

בין המצולמים בספר ניתן למצוא את בני הזוג נתניהו, שולמית אלוני ז”ל, חוה אלברשטיין, זאב רווח, יהורם גאון, משינה, יהודית רביץ, שלמה ארצי, משה איבגי, ברי סחרוף, אסי דיין ז”ל, גילה אלמגור ועוד רבים וטובים.

מאחורי כל תמונה כזו נמצא סיפור מרתק לא פחות.